English (United Kingdom)Danish(DK)
Multich Sensei's Charlie's Angles

Cairn Terrier Of The Year 2010 * Cairn Terrier Veteran Of The Year 2012 * Cairn Terrier Veteran Of The Year 2014 * DTK Winner 2014
Dkch Klbch Lvch Noch Intch Dkv10 Kbhv11 Dkv12 Dkvv12 Nordv12 Dkvv13 Klbvch DTKw14
Sensei's Charlie's Angles,
born 15.09.2003

DivaHead



















multich wvw10
årets cairn 2005 2006
Sensei's Sweet Dublin

sech dkch Vanajam Bon Voyage

gbch Vanajam Norse Voyger

gbch Beaudesert Royal Viking
Vanajam Gypsy's Crystal Ball
Vanajam Royalist gbch Beaudesert Royal Viking
Monary Sawcy's Goldfinch F. Vanajam
Tupaia Tana Von Der Eidertalwiese

Sensei's Shot

Annecairn James 
Sensei's Fix Og Færdig
Filou's Jacky Joyner dkch Robinson Crusoe Lazy Mc Murphy 
Geronimos Calamity Jane

Sensei's Beratta

dkch Sensei's Voldsomme Viking multich Sensei's Forrygende Fræse dkch Foxymug's Tiger Sensei
Cairndy Unika
dkch Annecairn Jasmin multich Cairndy Ymer 
Annecairn Dino
Tupaia Tana Von Der Eideltalwiese Sensei's Shot Annecairn James
Sensei's Fix Og Færdig 
Filou's Jacky Joyner dkch Robinson Crusoe Lazy Mc Murphy
Geronimos Calamity Jane


2014:
DTK VINDER 2014
ÅRETS VETERAN 2014

2013:
DKVV2013
KLBVCH

2012:
VETERAN OF THE YEAR
DKV2012 DKVV2012 NORDV2012

2011:
KBHV2011

2010:
CAIRN TERRIER OF THE YEAR
NORWEGIAN CHAMPION
INTERNATIONAL CHAMPION
DKV2010

2009:
BITCH OF THE YEAR
LATVIAN CHAMPION
CLUB CHAMPION

2008:

DANISH CHAMPION

2014:

Veteran class:
01.06 - DTK, Hårlev - Enrique Mate Duran, ES - EX1 + CK + Best veteran + BIM
31.05 - DTK, Hårlev - Dodo Sandahl, SE - EX1 + CK + BT2 + Bedste veteran + BIS 2 VETERAN
11.05 - DKK, Roskilde - Mike Macbeth, CA - EX1 + CK + Bedste veteran
10.05 - DKK, Roskilde - Zvi Kupferberg, IS - EX1 + CK + Bedste veteran + 2. bedste tæve
13.04 - DTK, Billund - Karl-Erik Johansson, SE - EX1 + CK + Bedste veteran
12.04 - DTK, Billund - John Canty, IR - EX1 + CK + Bedste veteran + 3. bedste tæve

2013:

Veteran class:
24.11 - DTK, Billund - Peter Bakewell, UK - EX1 + CK + Bedste veteran + 2. bedste tæve
23.11 - DTK, Billund - Charlott Sandberg, SE - EX1 + CK + Bedste veteran + 3. bedste tæve
03.11 - DKK, Herning - Branislav Rajic, SL - EX1 + CK + Bedste veteran
02.11 - DKK, Herning - V.M. Soleckyj Szpunar, E - EX1 + CK + Bedste veteran
13.10 - DTK, Hobro - Ann Rode, SE - EX1 + CK + Bedste veteran
12.10 - DTK, Aars - Ronald Irving, UK - EX1 + CK + Bedste veteran
22.09 - DTK, Hårlev - Svend Løvenkjær, DK - EX1 + Bedste veteran
21.09 - DKK, Ballerup - Nina Karlsdotter, SE - EX1 + CK + Bedste veteran
16.06 - DKK, Vejen - Annette Bystrup, DK - EX2 + CK
05.05 - DKK, Roskilde - Liliane De Ridder-Onghena, BE - EX1 + CK + Bedste veteran + Bedste tæve + BIM
04.05 - DKK, Roskilde - Janusz Opara, PL - EX2

2012:

Veteran class:
17.11 - DTK, Hedensted - Yvonne v.d. Bogert, NL - EX1 + CK + Bedste veteran + 4. bedste tæve
04.11 - DKK, Herning - Kevin Brown, DK - EX1 + CK + Bedste veteran + 2. bedste tæve
03.11 - DKK, Herning - Hans Erhard Grüttner, DE - EX1 + CK + Bedste veteran + Bedste tæve + BIM
14.10 - DTK, Hobro - Pia Lundberg, SE - EX1 + CK + Bedste veteran + 4. bedste tæve
13.10 - DTK, Aars - Keith L. Lovell, AU - EX1 + CK + Bedste veteran + Bedste tæve + BIR
16.09 - DKK, Vejen - Annika Ulltveit-Moe, SE - EX1 + CK + Bedste veteran + 3. bedste tæve
15.09 - DKK, Vejen - Rony Doedijns, NL - EX1 + CK + Bedste veteran
25.08 - DKK, Århus - Andrzej Kazmierski, PL - EX1 + CK + Bedste veteran
06.05 - DKK, Roskilde - B. Sanchez Garcia, E - (tilmeldt i championklassen) - EX3 + CK
05.05 - DKK, Roskilde - Anne Tove Strande, SE - (tilmeldt i championklassen) - VG
12.02 - DTK, Hedensted - Michael Forte, IR - EX1 + CK + Bedste veteran
11.02 - DKK, Fredericia - Rui Oliveira, PT - EX1 + CK + Bedste veteran

2011:

Championklasse:
06.11 - DKK, Herning - Desmond Murphy, US - EX2 + CK + 2. bedste tæve
05.11 - DKK, Herning - Yvonne Catto, UK - EX3 + CK
17.09 - DTK, Hedensted - Brigita Kremser, SL - EX1 + CK + Bedste tæve + BIM
21.08 - DKK, Varde - Glenda Cook, AU - EX1 + CK + Bedste tæve + BIM
29.07 - DKK, Vejen - Lyudmila Tchistiakova, RU - EX1 + CK + Bedste tæve + BIR
18.06 - DTK, Valby - Graham Peers, UK - EX1 + CK + Bedste tæve + BIM
19.06 - DKK, Køge - Elfriede Heidecker, A - EX1 + CK + Bedste tæve + BIM
13.02 - DTK, Hedensted - V. Ivanishcheva, ? - EX
12.02 - DKK, Bojan Matakovic, HU - EX1 + CK + 2. bedste tæve

2010:

Championklasse:
20.11 - DTK, Hedensted - Mette Sørum, DK - EX2 + 3. bedste tæve
07.11 - DKK, Herning - Liliane De Ridder-Onghena, BE - EX1 + Bedste tæve + BIR + GROUP WINNER
06.11 - DKK, Herning - Martha Heine, DE - EX1 + 2. bedste tæve
17.10 - DTK, Hobro - Lydia Erhart, NL - EX2
16.10 - DTK, Års - Petter Steen, NO - EX2
19.09 - DKK, Ballerup - Satu Stenroos, FI - EX2 + 3. bedste tæve
18.09 - DTK, Hårlev - Elaine Short, UK - EX1 + Bedste tæve + BIM
15.08 - DTK, Hedensted - Torsten Himmrich, DE - EX4
14.08 - DKK, Vejen - Dorota Witkowska, PL - EX
27.06 - DTK, Hedensted - Kornilija Butrimova, LT - EX1 + 2. bedste tæve
26.06 - DTK, Yvonne v.d. Bogert, NL - EX1 + 4. bedste tæve
25.06 - DKK, WW, Herninge - Knut Sigurd Wilberg, NO - EX4
02.05 - DKK, Hillerød - Paula Heikkinen-Lohkonen, FI - EX1 + Bedste tæve + BIM
01.05 - DTK, Helsingør - Ligita Zaka, LV - EX1 + 2. bedste tæve
21.03 - DTK, Hårlev - Jack Watson, UK - EX1 + Bedste tæve + BIM
20.03 - DTK, Hårlev - Shirley Watson, UK - EX1 + Bedste tæve + BIM
31.01 - DTK, Søndersø - Rita Kadike-Skadina, LV - EX1 + Bedste tæve + BIR
30.01 - DKK, Fredericia - Rainer Vuorinen, FI - EX4

2009:

Championklasse:
21.11 - DTK, Hedensted - Anne-Lene Munkvall, SE - EX2 + 2. bedste tæve
08.11 - DKK, Herning - Renée Sporre-Willes, SE - EX4
07.11 - DKK, Herning - Andras Schemel, A - EX4
11.10 - DTK, Hobro - Catharina Hasselgren, SE - EX4
10.10 - DTK, Aars - J. Bode-van de Meeberg, NL - EX4
20.09 - DKK, Brøndby - Yolanda Magal, IS - EX1 + 2. bedste tæve
19.09 - DKK, Brøndby - Veli-Pekka Kompumäki, FI - EX1 + 2. bedste tæve
16.08 - DTK, Helsingør - Frauke Hinsch, DE - EX2 + 3. bedste tæve
15.08 - DKK, Hillerød - Luc Detry, BE - EX1 + Bedste tæve + BIR
05.07 - DKK, Rønne - Ilse Freerksen, DE - EX1 + Bedste tæve + BIM
04.07 - DTK, Rønne - Svend Løvenkjær, DK - EX2 + 4. bedste tæve
14.06 - DKK, Vejen - Roger Wright, UK - EX2
13.06 - DKK, Vejen - Marjo Nygård, FI - EX2 + 2. bedste tæve
03.05 - DKK, Ålborg - Zvi Kupferberg, IS - EX1 + Bedste tæve + BIM
02.05 - DTK, Hobro - Ulf Bråthen, DK - EX3
14.02 - DTK, Holsted - Andrew Brace, UK - VG

2008:

Championklasse:
29.06 - DTK, Hårlev - Bill Browne Cole, UK - EX3

Åben klasse:
28.06 - DKK, Brøndby - Eva Vogel - EX1 + Certifikat = DANSK CHAMPION
31.05 - DKK, Varde - Elsbeth Clerc, CH - EX
13.04 - DTK, Hedensted - Brian Mears, UK - EX1 + Certifikat + BIM
12.04 - DTK, Hedensted - Luis Pinto Teixeira, PT - VG
17.02 - DTK, Søndersø - Bojan Matakovic, HU - EX1 + Certifikat
16.02 - DKK, Odense - Elzbieta Chalibog, PL - VG

Sensei's Charlie's Angles aka Diva har været udstillet siden 2004, men da jeg først "kommer ind i billedet" i 2008 har jeg valgt at starte hendes resultatoplysning fra dette år.



 
Jumla Webdesign